[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Z tiskových zpráv a článků

73. POŠUMAVSKÝ VĚNEČEK 14. února 2009, Národní dům v Praze na Smíchově
V krásnou českou krojovanou národní slavnost se v sobotu 16. února změnil 72. pošumavský věneček - nejstarší akce svého druhu v Praze.
Již jen dny nás dělí od okamžiku, kdy bude v sobotu 16. února od 19 hodin v Národním domě na Smíchově v Praze slavnostně zahájen 72. pošumavský věneček.
Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze na výroční členské schůzi.
V zaplněných reprezentačních prostorách pražského Mánesa se ve středu 17. října 2007 uskutečnilo historicky první setkání nejvýznamnějších krajanských sdružení západočeského regionu působících v Praze.
Z iniciativy folklorního Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze se v reprezentačních prostorách pražského Mánesa uskuteční 17. října historicky první přátelské setkání jejich sdružení, Pražského Sušičanu a Sdružení Klatovanů v Praze.
Z iniciativy senátorky Parlamentu ČR dr. Jiřiny Rippelové se v její senátní kanceláři na náměstí v Klatovech uskutečnilo poslední březnovou sobotu za účasti novinářů setkání představitelů regionálních krajanských spolků, působících dlouhá desetiletí v Praze.
V sobotu večer v pražském Národním domě vstoupilo Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze svým 71. pošumavským věnečkem do osmého desetiletí své činnosti.
Reprezentační chodský ples - 71. pošumavský věneček
Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze vstoupí 71. pošumavským věnečkem do osmého desetiletí své existence.
Upřesnění programu 71. pošumavského věnečku
Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze vstupuje do osmého desetiletí své existence
Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví
Slavný 70. pošumavský věneček - lidová národní slavnost, která historicky nemá v Praze obdoby Tisková zpráva
Již tuto sobotu od 19 hodin se v Národním domě v Praze na Smíchově uskuteční jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu - slavný jubilejní 70. pošumavský věneček.
V těchto dnech v Praze vrcholí přípravy slavného 70. pošumavského věnečku, pořádaného 18. února od 19.00 hodin Sdružením rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze spolu s Folklorním sdružením České republiky.
V Praze vrcholí přípravy slavného 70. pošumavského věnečku
Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze
Tisková zpráva Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze
Další lekci z národopisu si mohli vychutnat obyvatelé našeho hlavního města.
V těchto dnech v Praze vrcholí přípravy 69. Pošumavského věnečku. Tato velká folklorní událost hlavního města, pořádaná Sdružením rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze, se uskuteční 26. února v reprezentačních sálech Národního domu na Smíchově.Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm